16RX30330MTA8X11.5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
16RX30330MTA8X11.5
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
5517
Единечната цена
$0.48000
Листови со податоци онлајн
16RX30330MTA8X11.5 PDF
 • серија:RX30
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 130°C
 • Работна температура:-40°C ~ 130°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:252 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:360 mA @ 100 kHz
 • импеданса:220 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.531" (13.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SLPX682M063C9P3

SLPX682M063C9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 31.331

$3.83000

UPW0J561MPD1TD

UPW0J561MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

80USG5600MEFCSN30X45

80USG5600MEFCSN30X45

Rubycon

CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP

На залиха: 26.490

$4.53000

B43501A3337M80

B43501A3337M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP

На залиха: 27.063

$4.43397

EEE-FP1A151AL

EEE-FP1A151AL

Panasonic

CAP ALUM 150UF 10V 20% SMD

На залиха: 178.571

$0.56000

B43601A9477M82

B43601A9477M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.678

$6.28685

SLPX103M050H5P3

SLPX103M050H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 53.703

$2.04829

SLP271M315C5P3

SLP271M315C5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP

На залиха: 54.820

$2.00655

UHE1C152MPD

UHE1C152MPD

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 108.695

$0.92000

B43511C158M80

B43511C158M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP

На залиха: 3.341

$35.90821

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв