THAS800M350AA0C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
THAS800M350AA0C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 80UF 20% 350V T/H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$16.15733
Листови со податоци онлајн
THAS800M350AA0C PDF
 • серија:THAS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:80 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):2.45Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:600 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.02 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.433" L x 1.000" W (36.40mm x 25.40mm)
 • висина - седење (макс):0.366" (9.30mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPW1H102MHD1TN

UPW1H102MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 68.750

$1.60000

420MXK180MEFCSN25X25

420MXK180MEFCSN25X25

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 25.695

$4.67000

B41252B8188M

B41252B8188M

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 109.418

$1.00531

MLP771M150EA0A

MLP771M150EA0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 770UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 1.502

$99.80800

EEE-1EA4R7SR

EEE-1EA4R7SR

Panasonic

CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD

На залиха: 333.333

$0.30000

672D476H040CD5CE3

672D476H040CD5CE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 40V RADIAL

На залиха: 18.198

$7.69278

6.3YXG1200MEFCTA8X20

6.3YXG1200MEFCTA8X20

Rubycon

CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 554.785

$0.18025

6.3ZLG1000MEFCCR10X12.5

6.3ZLG1000MEFCCR10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 532.821

$0.18768

NEH.68M63

NEH.68M63

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 0.68UF 20% 63V AXIAL

На залиха: 212.765

$0.47000

MAL250116392E3

MAL250116392E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 3900UF 400V 5000H

На залиха: 2.552

$50.93902

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв