AFK336M10C12T-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AFK336M10C12T-F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
2208
Единечната цена
$0.74000
Листови со податоци онлајн
AFK336M10C12T-F PDF
 • серија:AFK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):700mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Bypass, Decoupling
 • бранување струја @ ниска фреквенција:120 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:160 mA @ 100 kHz
 • импеданса:700 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.209" L x 0.256" W (5.30mm x 6.50mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B41896D5228M000

B41896D5228M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 100.224

$1.09754

EEE-HB0G221P

EEE-HB0G221P

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD

На залиха: 243.902

$0.41000

35YXF3300MEFCGC18X35.5

35YXF3300MEFCGC18X35.5

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 69.380

$1.58545

CGS162T350V4C

CGS162T350V4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1600UF 350V SCREW

На залиха: 2.271

$57.23762

LGG2P821MELB30

LGG2P821MELB30

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP

На залиха: 21.558

$6.03000

B43896C2566M

B43896C2566M

TDK EPCOS

CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 62.043

$1.77296

UWF0J151MCL1GS

UWF0J151MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 163.934

$0.61000

35MXC3300MEFCSN20X30

35MXC3300MEFCSN20X30

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP

На залиха: 66.737

$1.64825

ALS80G392NF500

ALS80G392NF500

KEMET

CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW

На залиха: 2.194

$59.23750

UPM1K820MHD6

UPM1K820MHD6

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 262.832

$0.38047

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв