UPM1A392MHD6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPM1A392MHD6
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.90023
Листови со податоци онлајн
UPM1A392MHD6 PDF
 • серија:UPM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.84 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.05 A @ 10 kHz
 • импеданса:28 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
50MH54.7MEFCTZ5X5

50MH54.7MEFCTZ5X5

Rubycon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.898.614

$0.05267

UPJ1E122MHD6

UPJ1E122MHD6

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 96.491

$1.14000

EMVY160ADA100MD55G

EMVY160ADA100MD55G

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD

На залиха: 263.157

$0.38000

860020578019

860020578019

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 101.010

$0.99000

EEE-FN0J102L

EEE-FN0J102L

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 6.3V 20% SMD

На залиха: 129.870

$0.77000

MLP331M420EB1A

MLP331M420EB1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 420V FLATPACK

На залиха: 874

$125.78800

UPW1A151MED1TD

UPW1A151MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 256.410

$0.39000

380LX122M350A082

380LX122M350A082

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 20% 350V SNAP

На залиха: 23.448

$5.54400

EKMG100ELL101ME11D

EKMG100ELL101ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

100TXW220MEFC8X60

100TXW220MEFC8X60

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 51.162

$2.15000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв