200LLE4R7KEFCCT8X11.5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
200LLE4R7KEFCCT8X11.5
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16119
Листови со податоци онлајн
200LLE4R7KEFCCT8X11.5 PDF
 • серија:LLE
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:15000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.531" (13.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPJ1K150MED1TD

UPJ1K150MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

LQS2V391MELB35

LQS2V391MELB35

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP

На залиха: 18.731

$6.94000

EEE-HD1E102AQ

EEE-HD1E102AQ

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD

На залиха: 74.324

$1.48000

UPW1H820MPD

UPW1H820MPD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

NPR4.7M50

NPR4.7M50

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 666.666

$0.15000

B43508B5397M80

B43508B5397M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 10.143

$10.84388

SLP392M050A7P3

SLP392M050A7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP

На залиха: 84.349

$1.30410

383LX562M100A062

383LX562M100A062

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP

На залиха: 7.147

$15.39000

MAL225631682E3

MAL225631682E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP

На залиха: 24.904

$5.22000

B43252B9337M000

B43252B9337M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.249

$6.42000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв