B43601B2158M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43601B2158M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$7.45683
Листови со податоци онлајн
B43601B2158M60 PDF
 • серија:B43601
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):65mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.28 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:90 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
860040381018

860040381018

Würth Elektronik Midcom

CAP 4700 UF 20% 16 V

На залиха: 38.216

$3.14000

ALS71C474NJ025

ALS71C474NJ025

KEMET

CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.919

$41.10292

EEE-1CA101AP

EEE-1CA101AP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD

На залиха: 192.307

$0.52000

381LX331M315J452

381LX331M315J452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP

На залиха: 39.779

$3.01665

UES1C331MHM1TO

UES1C331MHM1TO

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 111.111

$0.90000

URZ0J222MHD

URZ0J222MHD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 105.263

$0.95000

EMHS250ARA132MKG5S

EMHS250ARA132MKG5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1300UF 20% 25V SMD

На залиха: 128.196

$0.78005

EMVA100GDA472MLN0S

EMVA100GDA472MLN0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD

На залиха: 26.490

$4.52987

UCZ1E102MNS1MS

UCZ1E102MNS1MS

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD

На залиха: 49.327

$2.23000

EKYB800ELL122ML40S

EKYB800ELL122ML40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 34.090

$3.52000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв