MAL215919101E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL215919101E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
40
Единечната цена
$5.78000
Листови со податоци онлајн
MAL215919101E3 PDF
 • серија:159 PUL-SI
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.3Ohm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:800 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.12 A @ 10 kHz
 • импеданса:960 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.575" (40.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
35TRV680M12.5X16

35TRV680M12.5X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD

На залиха: 54.726

$2.01000

MAL205756101E3

MAL205756101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.746

$7.09000

ALS70A822QH400

ALS70A822QH400

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.249

$57.78958

AVE225M50B12T-F

AVE225M50B12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD

На залиха: 294.117

$0.34000

EMZR500ARA221MHA0G

EMZR500ARA221MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD

На залиха: 102.803

$1.07000

EKMZ451VSN121MP25S

EKMZ451VSN121MP25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 25.490

$5.10000

EGXF251ELL510MU20S

EGXF251ELL510MU20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 51UF 20% 250V RADIAL TH

На залиха: 96.579

$1.13896

UBX1K560MPL

UBX1K560MPL

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 82.604

$1.33165

ALS81A394QW040

ALS81A394QW040

KEMET

CAP ALUM 390000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.896

$68.53688

ALS80P914NT025

ALS80P914NT025

KEMET

CAP ALUM 910000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 1.860

$69.85688

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв