URZ1A222MHD1TO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
URZ1A222MHD1TO
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
300
Единечната цена
$1.01000
Листови со податоци онлајн
URZ1A222MHD1TO PDF
 • серија:URZ
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:690 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:793.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.650" (16.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPA0J392MHD1TO

UPA0J392MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 83.333

$1.32000

NEH.22M50AA

NEH.22M50AA

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 0.22UF 20% 50V AXIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

B43540A5187M62

B43540A5187M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 32.666

$3.67354

EEU-FR1H560

EEU-FR1H560

Panasonic

CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

WBR50-25A

WBR50-25A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 50UF 25V AXIAL

На залиха: 24.963

$4.80700

ESMR421VSN331MQ40S

ESMR421VSN331MQ40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP

На залиха: 23.255

$5.59000

UHV1A331MED1TA

UHV1A331MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 755.972

$0.13228

3186GY682M400MPC1

3186GY682M400MPC1

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.566

$95.76000

URZ1A470MDD1TA

URZ1A470MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.233.654

$0.08106

MLSG771M100EA0C

MLSG771M100EA0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 770UF 20% 100V FLATPACK

На залиха: 539

$203.88200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв