10ZLK1000MTA8X20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
10ZLK1000MTA8X20
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.24454
Листови со податоци онлајн
10ZLK1000MTA8X20 PDF
 • серија:ZLK
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:4000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:714 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.38 A @ 100 kHz
 • импеданса:41 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43721B5228M000

B43721B5228M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.325

$55.89000

25ZL2700MEFCGC16X25

25ZL2700MEFCGC16X25

Rubycon

CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 135.606

$0.73743

UPS2A331MHD

UPS2A331MHD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 80.882

$1.36000

160BXF68MEFC10X20

160BXF68MEFC10X20

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 175.830

$0.56873

B43305G2827M67

B43305G2827M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 20.497

$6.34217

UMV1H2R2MFD

UMV1H2R2MFD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 204.081

$0.49000

UBT2G100MPD

UBT2G100MPD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 205.655

$0.48625

B43704B5688M050

B43704B5688M050

TDK EPCOS

CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW

На залиха: 856

$128.42167

CP-FT-30-500V

CP-FT-30-500V

TubeDepot

CAP FILM 30UF 500V F&T GERMANY

На залиха: 15.030

$9.98000

NEH220M25CC

NEH220M25CC

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL

На залиха: 125.000

$0.80000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв