383LX182M250N052

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
383LX182M250N052
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 1800UF 250V 20% SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
571
Единечната цена
$10.96000
Листови со податоци онлајн
383LX182M250N052 PDF
 • серија:383LX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):120mOhm
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:1.575" Dia (40.00mm)
 • висина - седење (макс):1.969" (50.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
381LQ561M400K052

381LQ561M400K052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.117

$6.80000

50WXA680MEFCGC16X16

50WXA680MEFCGC16X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 181.967

$0.54955

25PX330MEFC8X11.5

25PX330MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 204.081

$0.49000

ECA-2GM470

ECA-2GM470

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 60.773

$1.81000

10ZLG680MEFC10X12.5

10ZLG680MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 508.957

$0.19648

B43231C2277M

B43231C2277M

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP

На залиха: 89.692

$1.22641

LGG2Z681MELA30

LGG2Z681MELA30

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP

На залиха: 43.773

$2.51296

80ZLH100MEFCCE8X20

80ZLH100MEFCCE8X20

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 444.800

$0.22482

MAL205772331E3

MAL205772331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP

На залиха: 27.242

$4.40496

TE1308-E3

TE1308-E3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 75UF 50V AXIAL

На залиха: 43.320

$2.53921

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв