ALS71H303DA025

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS71H303DA025
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 30000UF 20% 25V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$7.66080
Листови со податоци онлајн
ALS71H303DA025 PDF
 • серија:ALS71
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:30000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):47mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:11000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:9.6 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:11.1 A @ 10 kHz
 • импеданса:42 mOhms
 • проред на олово:0.504" (12.80mm)
 • големина / димензија:1.417" Dia (36.00mm)
 • висина - седење (макс):2.126" (54.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKY-160ETD471MH15S

EKY-160ETD471MH15S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 506.431

$0.19746

EEE-FKJ471XSV

EEE-FKJ471XSV

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 96.491

$1.14000

UZP1H0R1MCL1GB

UZP1H0R1MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD

На залиха: 129.870

$0.77000

UEP1C221MPD1TD

UEP1C221MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 226.377

$0.44174

UVK2E3R3MED1TA

UVK2E3R3MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 904.649

$0.11054

UUJ1J101MNQ1ZD

UUJ1J101MNQ1ZD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD

На залиха: 132.154

$0.75669

UPJ2D100MPD1TD

UPJ2D100MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 125.000

$0.80000

EEE-HC1V221P

EEE-HC1V221P

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 123.456

$0.81000

B43501E157M80

B43501E157M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 32.493

$3.69308

AHA477M16F24B-F

AHA477M16F24B-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD

На залиха: 263.977

$0.37882

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв