30D206G160DF2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
30D206G160DF2A
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP ALUM 20UF 160V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.30920
Листови со податоци онлајн
30D206G160DF2A PDF
 • серија:TE
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:20 µF
 • толеранција:-10%, +75%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.374" Dia x 1.260" L (9.50mm x 32.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL225652472E3

MAL225652472E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP

На залиха: 15.306

$9.80000

860160474019

860160474019

Würth Elektronik Midcom

CAP 330 UF 20% 25 V

На залиха: 243.902

$0.41000

ALS71A753NW100

ALS71A753NW100

KEMET

CAP ALUM 75000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.251

$57.73479

B41858C8187M

B41858C8187M

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 261.759

$0.38203

30D107G012CC5A

30D107G012CC5A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 12V AXIAL

На залиха: 43.383

$2.53551

B43511C5687M87

B43511C5687M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.031

$21.86038

EEE-FPV101XAV

EEE-FPV101XAV

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 99.099

$1.11000

MAL205651472E3

MAL205651472E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP

На залиха: 23.272

$5.58600

SLP182M063C1P3

SLP182M063C1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 63.957

$1.71990

672D827F040FV3C

672D827F040FV3C

Vishay / Sprague

CAP ALUM 820UF 40V RADIAL

На залиха: 21.172

$6.14006

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв