B43601B5277M87

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43601B5277M87
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.69809
Листови со податоци онлајн
B43601B5277M87 PDF
 • серија:B43601
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):400mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.76 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:570 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.465" (37.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
678D338M016EN5O

678D338M016EN5O

Vishay / Sprague

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 22.688

$5.72978

UPM1A121MED1TD

UPM1A121MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 250.000

$0.40000

EKMS421VSN151MP35S

EKMS421VSN151MP35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 29.985

$4.00195

LLS2G331MELC

LLS2G331MELC

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.376

$6.38000

188LBB200M2EG

188LBB200M2EG

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 23.829

$5.45541

UVZ2A4R7MDD1TD

UVZ2A4R7MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

B43458A5828M000

B43458A5828M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 593

$185.37000

UKL1C150MDDANATA

UKL1C150MDDANATA

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.666.666

$0.06000

B41858D8687M9

B41858D8687M9

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 102.828

$0.97249

B43305C5337M82

B43305C5337M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.806

$8.33013

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв