UCY2D820MHD1TO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UCY2D820MHD1TO
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
691
Единечната цена
$1.65000
Листови со податоци онлајн
UCY2D820MHD1TO PDF
 • серија:UCY
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:645 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.29 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):1.043" (26.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS71H561DA350

ALS71H561DA350

KEMET

CAP ALUM 560UF 20% 350V SCREW

На залиха: 16.703

$8.38150

B43509A5566M000

B43509A5566M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP

На залиха: 33.802

$3.55000

EEV-TG1V471UQ

EEV-TG1V471UQ

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD

На залиха: 64.705

$1.70000

MAL205738101E3

MAL205738101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP

На залиха: 27.723

$4.32849

SLP151M400C3P3

SLP151M400C3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 32.876

$3.65000

EEA-GA1A101H

EEA-GA1A101H

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

MAL205973689E3

MAL205973689E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 68UF 20% 250V SNAP

На залиха: 29.495

$4.06848

B43501B3337M60

B43501B3337M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP

На залиха: 32.736

$3.66567

MAL219299607E3

MAL219299607E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 33UF 20% 400V SMD

На залиха: 31.914

$3.76000

UKL1C471MPD

UKL1C471MPD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 387.221

$0.25825

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв