MLS442M040EK0A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MLS442M040EK0A
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLATPACK
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$181.36800
Листови со податоци онлајн
MLS442M040EK0A PDF
 • серија:MLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4400 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):97mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:10.3 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:12.1 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.000" (25.40mm)
 • големина / димензија:1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
 • висина - седење (макс):0.500" (12.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:FlatPack, Tabbed
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPJ1C222MHD6

UPJ1C222MHD6

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

B41858C4398M000

B41858C4398M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 124.419

$0.80373

16NW722MEFC6.3X7

16NW722MEFC6.3X7

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.394.700

$0.07170

35YXG2200MEFC18X25

35YXG2200MEFC18X25

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 45.643

$2.41000

MLP123M025EA1C

MLP123M025EA1C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 12000UF 20% 25V FLATPCK

На залиха: 1.502

$99.80800

6.3TZV1000M8X10.5

6.3TZV1000M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 142.857

$0.70000

LGU2C821MELA

LGU2C821MELA

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP

На залиха: 33.426

$3.59000

B41888C5478M000

B41888C5478M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 72.737

$1.51228

HVMLS113M040EB1C

HVMLS113M040EB1C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 11000UF 20% 40V FLATPCK

На залиха: 570

$192.80900

LLS1C153MELZ

LLS1C153MELZ

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 36.585

$3.28000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв