ESK476M016AC3KA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESK476M016AC3KA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
9050
Единечната цена
$0.20000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ESK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:130 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:195 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
227AXZ050M

227AXZ050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD

На залиха: 94.017

$1.17000

UVR1C470MDD1TD

UVR1C470MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.633.186

$0.06123

B43501B9157M002

B43501B9157M002

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.695

$4.67000

UKL0J222KHD1TO

UKL0J222KHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 207.331

$0.48232

LGN2D152MELC35

LGN2D152MELC35

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 20.800

$6.25000

UFW0J471MED1TA

UFW0J471MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.433.075

$0.06978

860160375031

860160375031

Würth Elektronik Midcom

CAP 820 UF 20% 16 V

На залиха: 265.957

$0.37600

EKXJ451ELL220MJ35S

EKXJ451ELL220MJ35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 68.750

$1.60000

LGM2W561MELC35

LGM2W561MELC35

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP

На залиха: 8.252

$13.33000

MAL214699809E3

MAL214699809E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD

На залиха: 36.809

$3.26000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв