MAL202127229E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL202127229E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 40V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1785
Единечната цена
$1.81000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:021 ASM
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):8Ohm @ 100Hz
 • живот @ temp.:2500 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:60 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:3.2 Ohms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.177" Dia x 0.394" L (4.50mm x 10.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ULD1V101MPD1TA

ULD1V101MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 35V THRU HOLE

На залиха: 780.396

$0.12814

CGS122T250V3C

CGS122T250V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 250V SCREW

На залиха: 3.161

$37.96000

ALS81H153DE063

ALS81H153DE063

KEMET

CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 15.886

$9.44210

ALS71U622NJ450

ALS71U622NJ450

KEMET

CAP ALUM 6200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.334

$55.68688

227TTA035M

227TTA035M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 103.092

$0.97000

EKYB500ELL270ME11D

EKYB500ELL270ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

EDH228M016S9TAA

EDH228M016S9TAA

KEMET

CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD

На залиха: 88.939

$1.23680

B41858C4188M000

B41858C4188M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 223.184

$0.44806

478LBA035M2BD

478LBA035M2BD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP

На залиха: 37.800

$2.91000

UWG1E331MNL1GS

UWG1E331MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 102.040

$0.98000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв