VHT68M25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VHT68M25
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
942
Единечната цена
$0.04260
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:VHT
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.236" Dia (6.00mm)
 • висина - седење (макс):0.433" (11.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
50WXA680MEFC16X16

50WXA680MEFC16X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 181.967

$0.54955

MAL209427391E3

MAL209427391E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 17.284

$8.09970

B43255A5127M

B43255A5127M

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 38.122

$2.88541

UKL1C470MEDANATD

UKL1C470MEDANATD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 834.306

$0.11986

UCX1H561MNQ1MS

UCX1H561MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 50V SMD

На залиха: 51.401

$2.14000

63YXF220MEFCT810X20

63YXF220MEFCT810X20

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 133.333

$0.75000

ALS71A822QM450

ALS71A822QM450

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.881

$69.08042

UPJ0J102MHD6TO

UPJ0J102MHD6TO

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 136.986

$0.73000

UUJ2W100MNQ1MS

UUJ2W100MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD

На залиха: 53.658

$2.05000

EKY-630ELL681MK40S

EKY-630ELL681MK40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 110.717

$0.90320

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв