ALS70C113QT550

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70C113QT550
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 11000UF 20% 550V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$142.89125
Листови со податоци онлајн
ALS70C113QT550 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:11000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:550 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):44mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:24.9 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:33 A @ 10 kHz
 • импеданса:38 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):8.740" (222.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS81G684NW025

ALS81G684NW025

KEMET

CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.403

$54.09438

450MXK680MEFCFA30X50

450MXK680MEFCFA30X50

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.275

$15.12000

860020775015

860020775015

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

50YXJ47M6.3X11

50YXJ47M6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 357.142

$0.28000

THA362M035AB0C

THA362M035AB0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3600UF 20% 35V T/H

На залиха: 6.253

$17.59033

16YXG56MEFCT15X11

16YXG56MEFCT15X11

Rubycon

CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.685.203

$0.05934

UPJ0J181MED1TA

UPJ0J181MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.208.313

$0.08276

LGJ2G151MELB20

LGJ2G151MELB20

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 38.297

$2.87225

EEU-FC0J151H

EEU-FC0J151H

Panasonic

CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 747.831

$0.13372

UPM1K121MPD

UPM1K121MPD

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 103.092

$0.97000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв