ALS31A104NP063

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS31A104NP063
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
45
Единечната цена
$67.95000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALS31
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):6mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:34.8 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:35.4 A @ 10 kHz
 • импеданса:6 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):5.748" (146.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B41252A6159M000

B41252A6159M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 20.440

$6.36000

B43508C2128M82

B43508C2128M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 18.978

$7.37671

B41858D3398M9

B41858D3398M9

TDK EPCOS

CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 114.918

$0.87018

16YXG180MEFCTA6.3X11

16YXG180MEFCTA6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.117.693

$0.08947

25YXG1500MEFC12.5X25

25YXG1500MEFC12.5X25

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 246.378

$0.40588

400BXW82MEFR14.5X35

400BXW82MEFR14.5X35

Rubycon

CAP ALUM 82UF 20% 400V T/H

На залиха: 33.994

$3.53000

EKZN6R3ELL821MHB5D

EKZN6R3ELL821MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 131.578

$0.76000

160LLE33MEFC10X16

160LLE33MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 140.845

$0.71000

UBX1E221MHL

UBX1E221MHL

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 55.000

$2.00000

515D227M6R3AA6AE3

515D227M6R3AA6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 743.218

$0.13455

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв