EMVE500GDA331MLH0S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EMVE500GDA331MLH0S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.68126
Листови со податоци онлајн
EMVE500GDA331MLH0S PDF
 • серија:Alchip™- MVE
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:600 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.650" (16.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS81H394QW040

ALS81H394QW040

KEMET

CAP ALUM 390000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.896

$68.53688

LGX2D182MELC45

LGX2D182MELC45

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 16.147

$8.67000

EEU-FK1E102LB

EEU-FK1E102LB

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RAD TH

На залиха: 212.553

$0.47047

B43511E687M87

B43511E687M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP

На залиха: 6.146

$17.89518

ALS71A822QC250

ALS71A822QC250

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 250V SCREW

На залиха: 3.090

$38.82479

ALS70H684NW025

ALS70H684NW025

KEMET

CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.363

$54.99313

25ZLJ470M10X12.5

25ZLJ470M10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 163.934

$0.61000

LGUW6820MELZ

LGUW6820MELZ

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP

На залиха: 41.353

$2.66000

B43305D9337M62

B43305D9337M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 20.238

$6.42329

ALS80C752NW450

ALS80C752NW450

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.908

$73.35396

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв