ALS70U204NW063

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70U204NW063
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 200000UF 20% 63V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$56.19604
Листови со податоци онлајн
ALS70U204NW063 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:200000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):7mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:32.5 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:34.1 A @ 10 kHz
 • импеданса:8 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):6.732" (171.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVZ2D330MHD

UVZ2D330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 371.471

$0.26920

EDK336M025A9DAA

EDK336M025A9DAA

KEMET

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 1.376.462

$0.07265

LLG2D332MELC50

LLG2D332MELC50

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP

На залиха: 15.187

$9.87650

MAL219390101E3

MAL219390101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP

На залиха: 9.433

$11.66000

ALS80A684NW025

ALS80A684NW025

KEMET

CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.403

$54.09438

UVZ1A220MDD1TD

UVZ1A220MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

EEE-HB1E220AP

EEE-HB1E220AP

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD

На залиха: 212.765

$0.47000

EMVE500GDA331MLH0S

EMVE500GDA331MLH0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD

На залиха: 41.025

$2.68126

ALS81H394QW040

ALS81H394QW040

KEMET

CAP ALUM 390000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.896

$68.53688

LGX2D182MELC45

LGX2D182MELC45

Nichicon

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 16.147

$8.67000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв