EKMG251ELL2R2MF11D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMG251ELL2R2MF11D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1570
Единечната цена
$0.75000
Листови со податоци онлајн
EKMG251ELL2R2MF11D PDF
 • серија:KMG
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:23 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:57.5 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EDT107M010S9LAA

EDT107M010S9LAA

KEMET

CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD

На залиха: 181.818

$0.55000

515D228M010DG6AE3

515D228M010DG6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 188.217

$0.53130

UUD1E100MCL1GS

UUD1E100MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD

На залиха: 238.095

$0.42000

UPW1A822MHD

UPW1A822MHD

Nichicon

CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 48.458

$2.27000

NEHH47M350EG

NEHH47M350EG

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 47UF 350V AXIAL

На залиха: 24.948

$4.81000

ALS80A823LM063

ALS80A823LM063

KEMET

CAP ALUM 82000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 3.445

$34.82646

16ML68MEFCT56.3X5

16ML68MEFCT56.3X5

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.327.844

$0.07531

VHT47M25

VHT47M25

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.231.527

$0.08120

100ZLH150MEFC10X23

100ZLH150MEFC10X23

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 263.137

$0.38003

UUG2D680MNQ1ZD

UUG2D680MNQ1ZD

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 200V SMD

На залиха: 90.740

$1.21225

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв