MAL250179123E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL250179123E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 12000UF 500V 5000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$266.00000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:501 PGM-ST
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):22mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:26.4 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:39.6 A @ 10 kHz
 • импеданса:19 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.520" Dia (89.40mm)
 • висина - седење (макс):7.602" (193.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS81A752NJ350

ALS81A752NJ350

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.550

$50.97292

ALS81G512NP500

ALS81G512NP500

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.873

$74.72271

EEU-EB2G470S

EEU-EB2G470S

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 48.672

$2.26000

B43540A9107M62

B43540A9107M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 52.930

$2.07821

63ZL470MEFC12.5X30

63ZL470MEFC12.5X30

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 152.508

$0.65570

B43305G2567M60

B43305G2567M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 33.507

$3.58125

URZ1H471MHD1TN

URZ1H471MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 101.010

$0.99000

UZR1E330MCL1GB

UZR1E330MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 147.058

$0.68000

B43305A9687M60

B43305A9687M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 17.812

$7.85966

LLG2G681MELC35

LLG2G681MELC35

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 17.761

$7.88205

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв