UPW2G3R3MPD1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPW2G3R3MPD1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
246
Единечната цена
$0.79000
Листови со податоци онлајн
UPW2G3R3MPD1TD PDF
 • серија:UPW
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:36 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL214699105E3

MAL214699105E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD

На залиха: 43.478

$2.53000

ELXZ350ELL221MJC5S

ELXZ350ELL221MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 116.279

$0.86000

MAL225719391E3

MAL225719391E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 390UF 500V 5000H

На залиха: 16.761

$8.35240

B43504B9277M67

B43504B9277M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 26.125

$4.59322

TVX2V100MCD

TVX2V100MCD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 350V AXIAL

На залиха: 47.210

$2.33000

USW1H3R3MDD

USW1H3R3MDD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

UVK2G330MHD

UVK2G330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 122.095

$0.81903

ULD2D120MPD

ULD2D120MPD

Nichicon

CAP ALUM 12UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 359.971

$0.27780

B43544B9567M000

B43544B9567M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 15.182

$9.88000

UPJ0J562MHD6TN

UPJ0J562MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 68.322

$1.61000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв