B43505E2687M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43505E2687M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.16116
Листови со податоци онлајн
B43505E2687M62 PDF
 • серија:B43505
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):190mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:230 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
450HXW220MEFR18X45

450HXW220MEFR18X45

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 450V THRUHOLE

На залиха: 23.809

$5.46000

500MXH270MEFCFA30X45

500MXH270MEFCFA30X45

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP

На залиха: 15.321

$9.79000

B43705A5108M000

B43705A5108M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.862

$41.92000

EEV-FK1K101Q

EEV-FK1K101Q

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD

На залиха: 83.333

$1.32000

EDK476M063S9MAA

EDK476M063S9MAA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD

На залиха: 641.972

$0.15577

SEK220M250ST

SEK220M250ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 53.658

$2.05000

865080253012

865080253012

Würth Elektronik Midcom

CAP 470 UF 20% 10 V

На залиха: 185.185

$0.54000

EEU-FC1H471L

EEU-FC1H471L

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 112.359

$0.89000

UCZ1J330MCL1GS

UCZ1J330MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD

На залиха: 67.901

$1.62000

25ZLH2200MEFCG412.5X30

25ZLH2200MEFCG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 153.699

$0.65062

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв