MSC125V708

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MSC125V708
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
CAP ALUM 708UF 125V QC TERM
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
40
Единечната цена
$13.68000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MSC
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • капацитет:708 µF
 • толеранција:-
 • напон - номинален:125 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:-
 • Работна температура:-40°C ~ 65°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:Motor Start
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.630" (16.00mm)
 • големина / димензија:1.810" Dia (45.97mm)
 • висина - седење (макс):4.380" (111.25mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - QC Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UCA2D101MHD6

UCA2D101MHD6

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 65.868

$1.67000

EGXF401ELL430MM20S

EGXF401ELL430MM20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 43UF 20% 400V RADIAL TH

На залиха: 32.697

$3.67000

601D957G040HL1

601D957G040HL1

Vishay / Sprague

CAP ALUM 950UF 40V AXIAL

На залиха: 4.495

$24.47020

678D337M040DM3D

678D337M040DM3D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 330UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 35.729

$3.35859

EGXE800ELL471ML25S

EGXE800ELL471ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 128.859

$0.77604

URS1E331MPD

URS1E331MPD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 185.185

$0.54000

EKMQ401ELL3R3MHB5D

EKMQ401ELL3R3MHB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 190.095

$0.52605

EKMS401VSN391MQ50S

EKMS401VSN391MQ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.902

$7.03415

63YXG220MEFCCA10X23

63YXG220MEFCCA10X23

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 314.514

$0.31795

ECA-1EHG471E

ECA-1EHG471E

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 548.245

$0.18240

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв