601D507G050FS2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
601D507G050FS2
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP ALUM 500UF 50V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$27.91733
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:601D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:500 µF
 • толеранција:-
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.634" Dia x 3.141" L (16.10mm x 79.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
80TXW120MEFC8X30

80TXW120MEFC8X30

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 155.569

$0.64280

25ZLH680MEFC10X16

25ZLH680MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 166.666

$0.60000

MAL211890003E3

MAL211890003E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47UF 20% 200V T/H

На залиха: 29.120

$4.12074

ALF20C153EB040

ALF20C153EB040

KEMET

CAP ALU 15000UF 20% 40V PRESSFIT

На залиха: 18.018

$7.76981

SK2R2M450ST

SK2R2M450ST

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 102.040

$0.98000

NLW1-150

NLW1-150

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1UF 150V AXIAL

На залиха: 28.965

$4.14287

UKL1V220KEDANATA

UKL1V220KEDANATA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 727.537

$0.13745

ECE-P2DA332HA

ECE-P2DA332HA

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP

На залиха: 5.789

$19.00000

UML1H4R7MDD

UML1H4R7MDD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 506.431

$0.19746

HVMLS283M5R0EA0A

HVMLS283M5R0EA0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 28000UF 20% 5V FLATPACK

На залиха: 660

$166.51700

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв