MAL250079182E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL250079182E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 1800UF 500V 5000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$53.86500
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:500 PGP-ST
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):119mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:7.17 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:10.755 A @ 10 kHz
 • импеданса:108 mOhms
 • проред на олово:1.122" (28.50mm)
 • големина / димензија:2.559" Dia (65.00mm)
 • висина - седење (макс):4.165" (105.80mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL213660221E3

MAL213660221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 73.825

$1.49000

UPJ1V152MHD6TN

UPJ1V152MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 68.750

$1.60000

MAL225786471E3

MAL225786471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 400V 5000H

На залиха: 21.965

$5.91850

63USC6800MEFCSN35X30

63USC6800MEFCSN35X30

Rubycon

CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 27.222

$4.40810

UUG0J332MNQ6MS

UUG0J332MNQ6MS

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 76.923

$1.43000

EMVY100ADA330ME55G

EMVY100ADA330ME55G

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD

На залиха: 869.943

$0.11495

UCH1V331MCS1GS

UCH1V331MCS1GS

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD

На залиха: 65.476

$1.68000

16ZLH1000MEFCTA8X20

16ZLH1000MEFCTA8X20

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 472.746

$0.21153

EEU-FM1E272

EEU-FM1E272

Panasonic

CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 72.368

$1.52000

MAL214696476E3

MAL214696476E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 41.208

$2.66938

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв