MAL212615822E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL212615822E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 8200UF 16V 8000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.58013
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:126 ALX
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):46mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.1 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.52 A @ 10 kHz
 • импеданса:29 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALC80A131CB450

ALC80A131CB450

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 130UF 450V

На залиха: 29.073

$4.12750

LGU1H332MELZ

LGU1H332MELZ

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP

На залиха: 38.327

$2.87000

10RX302200MCE12.5X25

10RX302200MCE12.5X25

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 80.882

$1.36000

35PX3300MEFC16X25

35PX3300MEFC16X25

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 107.407

$0.93103

B43508A5397M62

B43508A5397M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.870

$8.29875

VHT330M100

VHT330M100

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 107.526

$0.93000

B43505A9107M82

B43505A9107M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 28.299

$4.24031

500D156M400GK2

500D156M400GK2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 15UF 20% 400V AXIAL

На залиха: 25.395

$4.72524

EMVY6R3GDA332MMH0S

EMVY6R3GDA332MMH0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 60.971

$1.80413

B43508A2337M60

B43508A2337M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP

На залиха: 47.297

$2.32569

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв