450WXA6.8MEFCG412.5X16

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
450WXA6.8MEFCG412.5X16
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.34527
Листови со податоци онлајн
450WXA6.8MEFCG412.5X16 PDF
 • серија:WXA
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:77 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:115.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.689" (17.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVY2D100MPD1TD

UVY2D100MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 178.571

$0.56000

UAS2G101MHD

UAS2G101MHD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 39.589

$2.77850

UHE1C562MHD6

UHE1C562MHD6

Nichicon

CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 50.458

$2.18000

USP1C330MDD

USP1C330MDD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 717.360

$0.13940

UVR2D330MHD

UVR2D330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 123.456

$0.81000

ALS71A274QC025

ALS71A274QC025

KEMET

CAP ALUM 270000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 3.561

$33.69250

ELH108M250AS5AA

ELH108M250AS5AA

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 24.436

$5.32000

865230640004

865230640004

Würth Elektronik Midcom

CAP 0.47 UF 20% 50 V

На залиха: 555.555

$0.18000

B43231D1567M

B43231D1567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP

На залиха: 56.851

$1.93488

UVR1E470MDD

UVR1E470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 322.580

$0.31000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв