UUA1V101MNL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUA1V101MNL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1167
Единечната цена
$0.87000
Листови со податоци онлајн
UUA1V101MNL1GS PDF
 • серија:UUA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:151 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:226.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
16YXG3900MEFC18X20

16YXG3900MEFC18X20

Rubycon

CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 115.960

$0.86236

MAL225757121E3

MAL225757121E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 120UF 450V 5000H

На залиха: 42.000

$2.61900

ESK227M010AC3AA

ESK227M010AC3AA

KEMET

CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 526.315

$0.19000

B43540G2687M67

B43540G2687M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 24.037

$4.99213

EMVY800ARA221MKG5S

EMVY800ARA221MKG5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 80V SMD

На залиха: 55.837

$1.97000

380LX682M063J052

380LX682M063J052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP

На залиха: 40.081

$2.74444

MAL202126681E3

MAL202126681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 25V AXIAL

На залиха: 71.767

$1.53272

LGN2W181MELB30

LGN2W181MELB30

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP

На залиха: 26.490

$4.53000

380LX821M200A012

380LX821M200A012

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 10.110

$10.88000

B43601B5567M80

B43601B5567M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP

На залиха: 9.013

$12.20342

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв