EEE-FN1H151UP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FN1H151UP
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 150UF 50VDC 20% SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
798
Единечната цена
$0.84000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:FN
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):340mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:227.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:350 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS81H153QW350

ALS81H153QW350

KEMET

CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW

На залиха: 1.625

$86.12792

EKMQ451VSN271MR40S

EKMQ451VSN271MR40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 27.906

$4.30000

ALC70C391DC400

ALC70C391DC400

KEMET

CAP ALUM 390UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 24.512

$4.89550

LGX2W121MELA30

LGX2W121MELA30

Nichicon

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 31.914

$3.76000

EKMH201VSN561MQ35S

EKMH201VSN561MQ35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 41.971

$2.62080

UVZ1V470MDD1TA

UVZ1V470MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.740.947

$0.05744

CGS132T350V5L

CGS132T350V5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1300UF 350V SCREW

На залиха: 2.525

$51.47524

B43305C9477M82

B43305C9477M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 17.115

$8.17958

25MXC10000MEFCSN25X30

25MXC10000MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 50.850

$2.16320

MAL215097002E3

MAL215097002E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD

На залиха: 113.757

$0.87906

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв