B43508F2158M80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508F2158M80
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$10.46763
Листови со податоци онлајн
B43508F2158M80 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):75mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.38 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:110 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.661" (42.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CGS143U050V5L

CGS143U050V5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 14000UF 50V SCREW

На залиха: 2.784

$43.09190

350HFG1500MBN35X95

350HFG1500MBN35X95

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP

На залиха: 5.360

$20.52000

UPJ1A820MDD

UPJ1A820MDD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.346.076

$0.07429

USV1H010MFD1TP

USV1H010MFD1TP

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

EEU-FK1C272

EEU-FK1C272

Panasonic

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RAD TH

На залиха: 65.868

$1.67000

UUG0J682MNQ6MS

UUG0J682MNQ6MS

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 109.919

$1.00073

EEU-TA1A471B

EEU-TA1A471B

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 286.812

$0.34866

UVP1E220MED1TD

UVP1E220MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 256.410

$0.39000

860240574004

860240574004

Würth Elektronik Midcom

CAP 47 UF 20% 35 V

На залиха: 384.615

$0.26000

UVP1J100MED

UVP1J100MED

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв