UBX1E471MHL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UBX1E471MHL
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.18533
Листови со податоци онлајн
UBX1E471MHL PDF
 • серија:UBX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 150°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:400 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:800 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.043" (26.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
35PK1000M10X20

35PK1000M10X20

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 378.472

$0.26422

UMA1H330MDD1TE

UMA1H330MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.021.346

$0.09791

B43640A2108M007

B43640A2108M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 36.324

$3.30353

UBX1C471MHL1TO

UBX1C471MHL1TO

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 52.132

$2.11000

MAL250159682E3

MAL250159682E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 6800UF 500V 5000H

На залиха: 731

$150.29000

EEU-ED2E151

EEU-ED2E151

Panasonic

CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 31.746

$3.78000

B43305B9397M67

B43305B9397M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.225

$5.36634

ALF20C183EP100

ALF20C183EP100

KEMET

CAP ALU 18000UF 20% 100V PRESSFT

На залиха: 7.059

$15.58111

100MXG4700MEFCSN35X40

100MXG4700MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP

На залиха: 23.214

$5.60000

ALF20G103EC063

ALF20G103EC063

KEMET

CAP ALU 10000UF 20% 63V PRESSFIT

На залиха: 17.699

$7.90995

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв