SK3R3M050ST

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SK3R3M050ST
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
351
Единечната цена
$0.47000
Листови со податоци онлајн
SK3R3M050ST PDF
 • серија:SK
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):40.21Ohm
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
PEG225KF4120ME1

PEG225KF4120ME1

KEMET

CAP ALUM 1200UF 20% 40V THRUHOLE

На залиха: 20.217

$6.43000

MAL205854473E3

MAL205854473E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 9.906

$11.10417

UPM1A151MED1TA

UPM1A151MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.048.108

$0.09541

6.3YXG1000MEFCTA8X16

6.3YXG1000MEFCTA8X16

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 660.851

$0.15132

UUG2D470MNQ6ZD

UUG2D470MNQ6ZD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 200V SMD

На залиха: 164.068

$0.60950

EDK477M004A9HAA

EDK477M004A9HAA

KEMET

CAP ALUM 470UF 20% 4V SMD

На залиха: 885.112

$0.11298

860160575025

860160575025

Würth Elektronik Midcom

CAP 470 UF 20% 35 V

На залиха: 126.582

$0.79000

MAL215099904E3

MAL215099904E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD

На залиха: 127.970

$0.78143

ALS70G104NS100

ALS70G104NS100

KEMET

CAP ALUM 100000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 1.990

$65.29396

ALS70A132DF400

ALS70A132DF400

KEMET

CAP ALUM 1300UF 20% 400V SCREW

На залиха: 9.182

$11.97940

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв