B43504A5686M60

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43504A5686M60
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.25117
Листови со податоци онлајн
B43504A5686M60 PDF
 • серија:B43504
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.99Ohm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:500 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:2.35 Ohms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVZ2D3R3MED

UVZ2D3R3MED

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

ECA-2GHG220B

ECA-2GHG220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 191.791

$0.52140

UPM1A821MHD6TO

UPM1A821MHD6TO

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 105.263

$0.95000

ALC70C151DC600

ALC70C151DC600

KEMET

CAP ALUM 150UF 20% 600V RADIAL

На залиха: 18.875

$7.41720

B43541B8187M080

B43541B8187M080

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 600V THRUHOLE

На залиха: 18.567

$7.54017

B43504A2128M82

B43504A2128M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.248

$9.23171

63YXH15MEFCTA5X11

63YXH15MEFCTA5X11

Rubycon

CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 1.541.782

$0.06486

63MS71MEFCTZ4X7

63MS71MEFCTZ4X7

Rubycon

CAP ALUM 1UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 2.152.389

$0.04646

USA1E220MDD1TE

USA1E220MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.492.091

$0.06702

EEE-1VA101AP

EEE-1VA101AP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 126.582

$0.79000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв