HVMLS162M075EA0C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HVMLS162M075EA0C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 1600UF 20% 75V FLATPACK
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$166.51700
Листови со податоци онлајн
HVMLS162M075EA0C PDF
 • серија:MLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1600 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:75 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):76mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:11.6 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:13.8 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.000" (25.40mm)
 • големина / димензија:2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
 • висина - седење (макс):0.500" (12.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
672D477H012DM5J

672D477H012DM5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 12V RADIAL

На залиха: 16.402

$9.14491

MAL219359479E3

MAL219359479E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47UF 500V 5000H

На залиха: 46.828

$2.34900

UUL1C101MCL1GS

UUL1C101MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD

На залиха: 123.456

$0.81000

UKL1H220MEDANATA

UKL1H220MEDANATA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 742.059

$0.13476

USR1H0R1MDD1TE

USR1H0R1MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.835.872

$0.05447

860160374015

860160374015

Würth Elektronik Midcom

CAP 180 UF 20% 16 V

На залиха: 344.827

$0.29000

UFG2A3R3MDM1TD

UFG2A3R3MDM1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 217.391

$0.46000

EEE-FN1A122UP

EEE-FN1A122UP

Panasonic

CAP ALUM 1200UF 10VDC 20% SMD

На залиха: 112.359

$0.89000

B43701A4109M000

B43701A4109M000

TDK EPCOS

ALUM ELECT 350V 10000UF SCREW TE

На залиха: 1.670

$83.80688

UXY1V502MHW

UXY1V502MHW

Nichicon

35V 5000UF 20% VIBE RES LEADED

На залиха: 24.742

$4.85000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв