UUT1C470MCL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUT1C470MCL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43000
Листови со податоци онлајн
UUT1C470MCL1GS PDF
 • серија:UUT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:50 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:75 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EDH335M450A9RAA

EDH335M450A9RAA

KEMET

CAP ALUM 3.3UF 20% 450V SMD

На залиха: 132.749

$0.75330

B43644E2188M000

B43644E2188M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.906

$8.28104

ALS70A623DE025

ALS70A623DE025

KEMET

CAP ALUM 62000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 9.053

$12.15000

B43630B9227M007

B43630B9227M007

TDK EPCOS

ALUM ELECT 400V 220UF SNAP-IN

На залиха: 46.908

$2.34500

CGS901T250R2L

CGS901T250R2L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 900UF 250V SCREW

На залиха: 4.682

$23.49220

UKW1A222MPD

UKW1A222MPD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 111.111

$0.90000

A451QM272M420AV00A

A451QM272M420AV00A

KEMET

CAP ALUM 2700UF 20% 420V SCREW

На залиха: 1.710

$81.87000

ALS71G564NP025

ALS71G564NP025

KEMET

CAP ALUM 560000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.598

$46.17813

UWJ1H2R2MCL1GB

UWJ1H2R2MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD

На залиха: 357.142

$0.28000

RFS-50V2R2ME3#5

RFS-50V2R2ME3#5

Elna America

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 322.580

$0.31000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв