861011486024

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
861011486024
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
50
Единечната цена
$12.84000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-AIG8
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.89 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3.9882 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.929" (49.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAL205756479E3

MAL205756479E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.695

$4.67000

ESH108M016AH2AA

ESH108M016AH2AA

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

ALS71U623NP100

ALS71U623NP100

KEMET

CAP ALUM 62000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.475

$48.46625

UPW2W010MPD

UPW2W010MPD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

B43501A9337M60

B43501A9337M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.752

$5.04800

UKL1J331MHD

UKL1J331MHD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 151.968

$0.65803

B43231B2567M

B43231B2567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP

На залиха: 64.519

$1.70490

UPM2A471MHD

UPM2A471MHD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 43.650

$2.52000

MAL212626271E3

MAL212626271E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 270UF 25V 8000H

На залиха: 100.603

$1.09340

50TWL100MEFC10X12.5

50TWL100MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 598.265

$0.16715

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв