EDK336M025A9GAA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EDK336M025A9GAA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
410
Единечната цена
$0.31000
Листови со податоци онлајн
EDK336M025A9GAA PDF
 • серија:EDK
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:65 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:81.25 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.222" (5.64mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
400SXC120MEFCSN30X25

400SXC120MEFCSN30X25

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP

На залиха: 39.263

$2.80160

USV1H4R7MFD1TP

USV1H4R7MFD1TP

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 780.396

$0.12814

ELXS451VSN820MP25S

ELXS451VSN820MP25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP

На залиха: 39.126

$2.81140

ECE-A0GKA471I

ECE-A0GKA471I

Panasonic

CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL

На залиха: 1.046.025

$0.09560

ESMR421VSN391MQ45S

ESMR421VSN391MQ45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP

На залиха: 22.108

$5.88000

EKMH201VNN821MR35S

EKMH201VNN821MR35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 38.039

$2.89170

SLPX683M010H7P3

SLPX683M010H7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 49.797

$2.20894

25MS547MEFC6.3X5

25MS547MEFC6.3X5

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.666.666

$0.06000

EKMQ250ELL221MF11D

EKMQ250ELL221MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

B43508B2687M002

B43508B2687M002

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 29.920

$4.01060

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв