SLP181M385A4P3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SLP181M385A4P3
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 385V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.26249
Листови со податоци онлајн
SLP181M385A4P3 PDF
 • серија:SLP0712TE (750W)
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:385 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.843Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:940 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.38 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
381LX562M035J012

381LX562M035J012

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP

На залиха: 32.608

$3.68000

LGG2C561MELZ25

LGG2C561MELZ25

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP

На залиха: 34.782

$3.45000

B43305C9337M82

B43305C9337M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.660

$4.86606

EEE-HA0J102UP

EEE-HA0J102UP

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 147.058

$0.68000

UCA2E220MHD1TO

UCA2E220MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 105.263

$0.95000

16YXG2700MEFCG412.5X30

16YXG2700MEFCG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 190.168

$0.52585

EGXF250ELL822ML40S

EGXF250ELL822ML40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 8200UF 20% 25V RAD TH

На залиха: 45.986

$2.39200

UEP0J470MDD1TA

UEP0J470MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 587.544

$0.17020

UPW0J680MDD

UPW0J680MDD

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 344.827

$0.29000

UTT1C470MDD

UTT1C470MDD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 144.927

$0.69000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв