UKL1H010KDDANATD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UKL1H010KDDANATD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.12213
Листови со податоци онлајн
UKL1H010KDDANATD PDF
 • серија:UKL
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:1 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:10.7 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:21.4 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.472" (12.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
80ZLJ470M12.5X40

80ZLJ470M12.5X40

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 83.600

$1.31578

CGR222T075R4C

CGR222T075R4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 75V SCREW

На залиха: 3.680

$29.88560

UHV0J471MED1TD

UHV0J471MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 755.972

$0.13228

450BXC5R6MEFC10X20

450BXC5R6MEFC10X20

Rubycon

CAP ALUM 5.6UF 20% 450V THRUHOLE

На залиха: 114.942

$0.87000

ALS80H224NS063

ALS80H224NS063

KEMET

CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.957

$66.41750

UUJ0J332MNQ1MS

UUJ0J332MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 102.055

$1.07784

UCA2G330MHD6TN

UCA2G330MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 62.146

$1.77000

EDT477M010S9PAA

EDT477M010S9PAA

KEMET

CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD

На залиха: 119.047

$0.84000

EEV476M010S9GAA

EEV476M010S9GAA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD

На залиха: 1.213.150

$0.08243

6.3YXG15000MEFC18X35.5

6.3YXG15000MEFC18X35.5

Rubycon

CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 70.021

$1.57095

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв