227KXM010M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
227KXM010M
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 10V THRU HOLE
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06682
Листови со податоци онлајн
227KXM010M PDF
 • серија:KXM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.4318Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:202.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:405 mA @ 100 kHz
 • импеданса:410 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UCS2C330MPD

UCS2C330MPD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 128.205

$0.78000

6.3ZL1000MEFC10X12.5

6.3ZL1000MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 622.277

$0.16070

HVMLS103M020EA1D

HVMLS103M020EA1D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10000UF 20% 20V FLATPCK

На залиха: 660

$166.51700

B43508A5277M80

B43508A5277M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 20.714

$6.27588

UHE1E331MPD1TA

UHE1E331MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 774.173

$0.12917

UPM1K101MPD1TD

UPM1K101MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 106.382

$0.94000

AVE336M2AG24T-F

AVE336M2AG24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD

На залиха: 350.631

$0.28520

50PK2200MEFCGC16X31.5

50PK2200MEFCGC16X31.5

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 100.961

$1.08952

EKMT421VSN271MQ40S

EKMT421VSN271MQ40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP

На залиха: 19.097

$6.80735

UVR1H010MDD1TA

UVR1H010MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.873.009

$0.05339

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв