THAS142M050AA0C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
THAS142M050AA0C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 1400UF 50V 24.2 X 36.4L
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
113
Единечната цена
$21.17000
Листови со податоци онлајн
THAS142M050AA0C PDF
 • серија:THAS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1400 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):120mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.7 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.04 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.433" L x 1.000" W (36.40mm x 25.40mm)
 • висина - седење (макс):0.366" (9.30mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVY1J330MED

UVY1J330MED

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 1.346.076

$0.07429

ALS71H623NP100

ALS71H623NP100

KEMET

CAP ALUM 62000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.475

$48.46625

B43540E2477M7

B43540E2477M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP

На залиха: 43.191

$2.54677

LGU1H392MELA

LGU1H392MELA

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP

На залиха: 32.000

$3.75000

865090368008

865090368008

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD

На залиха: 344.827

$0.29000

672D397H040DS2C

672D397H040DS2C

Vishay / Sprague

CAP ALUM 390UF 40V RADIAL

На залиха: 32.907

$3.64664

EKMG160ETD100ME11D

EKMG160ETD100ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 966.183

$0.10350

UBW1H331MPD

UBW1H331MPD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 76.296

$1.44175

TE1307-E3

TE1307-E3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 50UF 50V AXIAL

На залиха: 31.830

$3.77000

ALS70P363NT200

ALS70P363NT200

KEMET

CAP ALUM 36000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 1.874

$74.68313

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв