USW1E220MDD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
USW1E220MDD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
4470
Единечната цена
$0.29000
Листови со податоци онлајн
USW1E220MDD PDF
 • серија:USW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:48 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SLPX472M080C9P3

SLPX472M080C9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP

На залиха: 49.201

$2.23571

ALF40G681EB200

ALF40G681EB200

KEMET

CAP ALU 680UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 19.268

$7.26565

UKL1H0R1MDDANATA

UKL1H0R1MDDANATA

Nichicon

CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.492.091

$0.06702

UPW1A272MHD

UPW1A272MHD

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 94.827

$1.16000

B43540F2108M62

B43540F2108M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 18.752

$6.93250

TVX1C332MCD

TVX1C332MCD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL

На залиха: 28.846

$4.16000

EMVY250GDA222MLN0S

EMVY250GDA222MLN0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD

На залиха: 38.709

$3.10000

EKZN350ELL122MK25S

EKZN350ELL122MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 141.392

$0.70725

UVR1C101MDD1TD

UVR1C101MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.613.163

$0.06199

LAR2W221MELC25

LAR2W221MELC25

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 24.344

$5.34000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв