EEU-FC1V220H

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEU-FC1V220H
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
105
Единечната цена
$0.36000
Листови со податоци онлајн
EEU-FC1V220H PDF
 • серија:FC
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:113.8 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:175 mA @ 100 kHz
 • импеданса:800 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.472" (12.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ECA-1CHG221

ECA-1CHG221

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

UUD1H150MCL1GS

UUD1H150MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 50V SMD

На залиха: 181.818

$0.55000

EMZA250ADA471MJA0G

EMZA250ADA471MJA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD

На залиха: 96.491

$1.14000

4SEV100M5X5.5

4SEV100M5X5.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD

На залиха: 227.272

$0.44000

ECA-2CHG101B

ECA-2CHG101B

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 191.791

$0.52140

EMVY101GRA101MKE0S

EMVY101GRA101MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD

На залиха: 81.221

$1.35432

B43501D2687M87

B43501D2687M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 27.922

$4.29756

277LBB400M2CG

277LBB400M2CG

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 38.061

$3.15276

UPW0J680MDD1TA

UPW0J680MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 6.3V THRU HOLE

На залиха: 344.827

$0.29000

ALC70A391CF450

ALC70A391CF450

KEMET

CAP ALUM 390UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 24.537

$4.89046

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв