ESC477M025AH2EA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ESC477M025AH2EA
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 25V THRUHOLE
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
568
Единечната цена
$0.50000
Листови со податоци онлајн
ESC477M025AH2EA PDF
 • серија:ESC
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):640mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:945 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.05 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.669" (17.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ELXS161VSN681MP30S

ELXS161VSN681MP30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP

На залиха: 28.037

$4.28000

SLP821M200H3P3

SLP821M200H3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 25.695

$4.67000

LGUW6391MELC

LGUW6391MELC

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP

На залиха: 22.146

$5.87010

517D228M050FR6AE3

517D228M050FR6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 38.807

$2.83453

ALS71U912NW450

ALS71U912NW450

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.865

$69.69250

ELXM451VSN820MP35S

ELXM451VSN820MP35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP

На залиха: 36.143

$3.32010

UHE1H560MED

UHE1H560MED

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

861011084009

861011084009

Würth Elektronik Midcom

WCAP-AIG8 ALUMINUM ELECTROLYTIC

На залиха: 53.140

$2.07000

B43508A2128M62

B43508A2128M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 25.411

$4.72221

MAL225787151E3

MAL225787151E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 150UF 450V 5000H

На залиха: 39.860

$3.01050

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв