EEE-HA1H330UP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-HA1H330UP
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1936
Единечната цена
$0.52000
Листови со податоци онлајн
EEE-HA1H330UP PDF
 • серија:HA
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:70 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:119 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.244" (6.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKZN100ELL822MLN3S

EKZN100ELL822MLN3S

United Chemi-Con

CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 75.665

$1.45376

B43647A5827M057

B43647A5827M057

TDK EPCOS

ALUMINUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 82

На залиха: 8.011

$13.73000

EMVA350ADA470MF60G

EMVA350ADA470MF60G

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 212.765

$0.47000

ALC80D123DF063

ALC80D123DF063

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 12000UF 63V

На залиха: 22.197

$5.85650

567LBB250M2DD

567LBB250M2DD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 37.501

$2.93320

URZ1E470MDD1TA

URZ1E470MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 822.977

$0.12151

EEE-TP1E272M

EEE-TP1E272M

Panasonic

CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 34.985

$3.43000

ULV2W3R3MNL1GS

ULV2W3R3MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 450V SMD

На залиха: 104.166

$0.96000

382LX182M450B092VS

382LX182M450B092VS

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 450V SNAP

На залиха: 4.799

$22.92000

LQR2V682MSEG

LQR2V682MSEG

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW

На залиха: 1.560

$89.72000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв