B43504E187M80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43504E187M80
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.45681
Листови со податоци онлајн
B43504E187M80 PDF
 • серија:B43504
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:420 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):750mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:960 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:890 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.268" (32.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UBY1J182MHL

UBY1J182MHL

Nichicon

63V 1800UF 20% HIGH TEMP LEADED

На залиха: 37.735

$3.18000

UWD1V270MCL1GS

UWD1V270MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 27UF 20% 35V SMD

На залиха: 121.951

$0.82000

B43252C5107M

B43252C5107M

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 48.986

$2.24550

LPX222M200H9P3

LPX222M200H9P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 16.368

$9.16370

UEP1A101MED1TA

UEP1A101MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 573.295

$0.17443

100ZLH120MEFCT810X23

100ZLH120MEFCT810X23

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 273.800

$0.36523

ALS80H102DB250

ALS80H102DB250

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 16.470

$8.50030

LKX2G271MESB50

LKX2G271MESB50

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 25.486

$4.70832

861021386031

861021386031

Würth Elektronik Midcom

WCAP-AIG5 ALUMINUM ELECTROLYTIC

На залиха: 19.337

$7.24000

MAL224665682E3

MAL224665682E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 6800UF 16V 6000H

На залиха: 43.052

$2.55500

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв